Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Guy Steinbach w Alliance Royale

Guy Steinbach w Alliance Royale

Le courrier de l’Alliance Royale, J.B.

Jak podaje komunikat prasowy Przymierza Królewskiego (L’Alliance Royale), Guy Steinbach przystąpił do tej jedynej dziś we Francji, istniejącej od 2001 roku, partii monarchistycznej.

Guy Steinbach jest rojalistą „od zawsze”, związanym całe życie z nurtem narodowo-monarchistycznym Action Française. Przed wojną był bojownikiem Camelots du Roi – młodzieżówki Action Française. W czasie wojny należał jednak do tej mniejszości maurrassiens, która wybrała walkę w Ruchu Oporu. Po wojnie powrócił do głównego nurtu, stając się działaczem odrodzonej w 1955 roku AF pod nazwą Restauration Nationale. W latach 1980-1991 był sekretarzem generalnym tej organizacji (ustąpił z powodu różnicy zdań na tle stosunku do wojny w Zatoce Perskiej). Był również długoletnim współpracownikiem Aspects de la France. Po rozłamie w 1998 roku pozostał przy grupie Hilaire’a de Crémiers, która utrzymała nazwę Restauration Nationale.

Guy Steinbach jest od lat przewodniczącym honorowym Stowarzyszenia im. Mariusza Plateau (szefa Kamelotów Króla, zamordowanego w 1923 roku przez anarchistkę Germaine Berton), a także przewodniczącym honorowym Groupe d’Action Royaliste, kontynuujących bojową tradycję Kamelotów.

Wawrzyniec Steinbach

Przypomnijmy, że Alliance Royale, acz deklaruje odłożenie na bok kwestii dynastycznej, pragnąc jednoczyć rojalistów wszystkich odcieni, został założony przez najwybitniejszego współczesnego teoretyka legitymizmu francuskiego, Yves-Marie Adeline’a (http://www.legitymizm.org/rojalisci-francuscy). Przystąpienie do Przymierza Królewskiego weterana rojalizmu, związanego z nurtem, który pomimo kontrrewolucyjnych pozycji zawsze opowiadał się (z pobudek nacjonalistycznych) za pretendentem orleanistycznym, może oznaczać istotne zbliżenie stanowisk.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.