Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » „Życie prywatne” cesarza Karola

„Życie prywatne” cesarza Karola

Wiadomość z Wiednia

Blogi Eurohistory i Royal Musings, powołując się na artykuł austriackiego dziennika „Kronen Zeitung”, opublikowały smutne doniesienia, że Jego Cesarska i Królewska Mość cesarz i król Karol II (V) dołączył do grona królewskich faktycznych bigamistów.

Potomek i następca świętych, od którego należałoby oczekiwać, że będzie wzorem dla chrześcijan, w bliżej nieokreślonym terminie, wiosną 2022 roku, wziął w Portugalii potajemny ślub cywilny. Informacja przedostała się do wiadomości publicznej w święto Bożego Ciała. Najjaśniejszy Pan, będący również apostolskim królem Węgier, mianem swojej cudownej żony obdarzył Krystynę Nicolau de Almeida Reid, szlachciankę pochodzenia brytyjsko-portugalskiego, nie bacząc zaś na zobowiązania monarchy (istotne nawet wtedy, gdy władca nie może wykonywać obowiązków głowy państwa), w rozmowie z wiedeńską gazetą podkreślił, że zawsze starał się zachowywać prywatność. Jak gdyby faktyczna bigamia suwerena mogła kiedykolwiek uchodzić za sprawę osobistą, która może się rozgrywać w najbliższym kręgu rodziny i przyjaciół zainteresowanego.

Krystyna Reid jest najmłodszą z czterech córek nieżyjącego już Robina Reida i Elsy Andresen Nicolau de Almeida.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.