Jesteś tutaj: prof. Jacek Bartyzel » Klub Konserwatywny » Narodziny Delfina Francji i jego brata!

Narodziny Delfina Francji i jego brata!

Komunikat Klubu Konserwatywnego w Łodzi

28 maja 2010 roku, o godz. 09.33 i 09.38 czasu lokalnego (15.33 i 15.38 czasu środkowoeuropejskiego), w klinice nowojorskiej, Jej Królewska Wysokość Maria Małgorzata księżna Andegaweńska (de domo Vargas Santaella), małżonka Jego Królewskiej Wysokości Ludwika-Alfonsa Burbońskiego, księcia Andegaweńskiego (Louis-Alphonse de Bourbon, duc d’Anjou), króla z prawa Francji i Nawarry Ludwika XX, powiła bliźnięta płci męskiej, którym nadano imiona Ludwik i Alfons. Jak podano w komunikacie medycznym, poród odbył się przez cesarskie cięcie; dzieci mają odpowiednio 3,340 i 3,710 kg wagi oraz 51 i 52 cm wzrostu; zarówno dostojna matka, jak dzieci „są w doskonałym stanie”.

Zgodnie z tradycją ustanowioną w 1349 roku przez króla Filipa VI (Walezjusza), starszy syn książę Ludwik, jako prawowity dziedzic korony francuskiej, stał się z chwilą urodzenia Delfinem Francji (Dauphin de France); otrzymał również tytuł księcia Burgundii (duc de Bourgogne). Jego młodszy brat (frère cadet) Alfons otrzymał tytuł księcia de Berry (duc de Berry). Przypomnijmy, że królewska para ma już od 6 marca 2007 roku córkę, księżniczkę Eugenię (Madame Royale).

Z całego świata płyną gratulacje dla Ich Królewskich Wysokości. Przyłączam się do nich osobiście i w imieniu Klubu Konserwatywnego w Łodzi. Domine Salvum Fac Regem!

Dr hab. Jacek Bartyzel

Prezes Klubu Konserwatywnego w Łodzi

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2021 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.