Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » II Konferencja o Legitymizmie „Państwo katolickie i jego wrogowie”

II Konferencja o Legitymizmie „Państwo katolickie i jego wrogowie”

Organizacja Monarchistów Polskich

Koniec marca 2011 roku zapisał się w historii polskiego monarchizmu kolejnym ważnym spotkaniem antysystemowej Prawicy. II Konferencja o Legitymizmie, tym razem nosząca tytuł Państwo katolickie i jego wrogowie, zgromadziła około 120 słuchaczy, którzy gościli na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dzięki współpracy OMP z panem dr. Mirosławem Sadowskim oraz Kołem Doktryn Politycznych i Prawnych reprezentanci środowiska legitymistycznego, jak też działacze UPR-WiP i innych grup prawicowych, mieli okazję do wysłuchania niezwykle interesujących wykładów. Obecnie nagrania tych wystąpień prezentujemy Czytelnikom Portalu Legitymistycznego.

Podczas ponad trzygodzinnego spotkania zaprezentowano następujące tematy:

– pan dr hab. Jacek Bartyzel, prof. UMK: Monarchia katolicka – propozycja zawsze aktualna;

– pan dr Norbert Wójtowicz: Wolnomularstwo a Kościół. Droga do światła czy droga do Światła?;

– pan Jakub Jerzy Skoczylas: Państwo katolickie i jego wrogowie w myśli prof. Pliniusza Corrêi de Oliveira.

Konferencja stała się również momentem premiery nowych xiążek pana prof. Jacka Bartyzela, dostępny był na niej także najnowszy, 48. numer pisma narodowo-konserwatywnego „Rojalista – Pro Patria”.

Dziękujemy serdecznie wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomogli w zorganizowaniu i promowaniu II Konferencji. Entuzjazm słuchaczy, zaangażowanie wolontariuszy, rosnące zainteresowanie ideą legitymizmu (oraz współczesnymi przejawami aktywności monarchistycznej) – to wszystko nadaje sens wysiłkom organizatorów i każe mieć nadzieję, że w najbliższych latach początek wiosny kojarzyć się będzie z kolejnymi konferencjami na równie wysokim poziomie merytorycznym.

Zapraszamy do wysłuchania nagrań:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.