Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na uroczystość Wszystkich Świętych AD 2023 — x. Rafał Trytek

Kazanie na uroczystość Wszystkich Świętych

x. Rafał Trytek ICR

Od średniowiecza obchodzimy święto Wszystkich Świętych, aby uczcić wiernych, którzy umarli w stanie łaski uświęcającej, lecz nie zostali beatyfikowani czy kanonizowani, a zatem nie mogli być wpisani do kalendarza liturgicznego. Wielu świętych, np. męczenników z pierwszych wieków chrześcijaństwa, nie znamy nawet z imienia – nauczał x. Rafał Trytek ICR podczas Mszy Świętej sprawowanej 1 listopada 2023 roku w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Kościół przestrzega bardzo surowych procedur, aby zyskać pewność, czy osoba wynoszona na ołtarze rzeczywiście jest święta. Błogosławiony lub święty nie może umrzeć w świadomym błędzie przeciwko Kościołowi – musi pozostawać z nim w jedności i wyznawać Wiarę katolicką. Wśród najważniejszych cech świętych należy też wskazać życie według wskazówek, które wynikają z ewangelicznych Ośmiu Błogosławieństw, m.in. duchowego ubóstwa i cichości. Świętych – wśród których duszpasterz Tradycji wymienił św. św. Kazimierza królewicza, Jana Kantego i Jozafata Kuncewicza – charakteryzuje także odrzucenie pychy, grzechu typowego dla otaczającego nas świata.

Módlmy się do Najświętszej Maryi Panny Królowej Męczenników, aby nasze życie było święte. Módlmy się również o władzę w Polsce, która będzie najbliższa chrześcijańskiego ideału. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.