Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Gdańsk: 33. Festiwal „Dźwięki Północy”

33. Festiwal „Dźwięki Północy”

Nadbałtyckie Centrum Kultury

Serdecznie zapraszamy na 33. Festiwal „Dźwięki Północy”. Tegoroczna edycja Festiwalu, mającego swoje stałe miejsce w kulturalnym kalendarzu Gdańska oraz na folkowej mapie Polski, odbędzie się od 13 do 17 lipca 2016 r.

Festiwal – organizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury – jest jednym z najstarszych i najważniejszych festiwali folkowych w Polsce, prezentującym co dwa lata artystów tworzących muzykę współczesną, czerpiącą z tradycyjnej kultury muzycznej, inspirowaną folklorem basenu Morza Bałtyckiego i Skandynawii. Na festiwalowej scenie powstaje przestrzeń zarówno dla eksperymentu, jak i wiernej kontynuacji tradycji, wspólnym mianownikiem prezentowanych koncertów pozostaje znakomity warsztat wykonawców oraz indywidualny charakter ich twórczości.

Pokaz filmu Yoik Fever

Do udziału w tegorocznej edycji festiwalu zaprosiliśmy znakomitych artystów z Polski: Vołosi, Kapela Maliszów, Dagadana, oraz Skandynawii: Basco (Dn/Swe), Aallotar (Fin/USA), Valkyrien Allstars (Nor), Vassvik (Nor), Helene Blum & Harald Haugaard Band (Dn). Niekwestionowaną gwiazdą Festiwalu będzie fiński akordeonista i eksperymentator – Kimmo Pohjonen, promujący swoją najnowszą płytę pt. Sensitive.

Kimmo Pohjonen

W programie oprócz koncertów znajdują się także warsztaty tradycyjne, zabawy taneczne, projekcje filmów, spotkania i prezentacje.

szczegółowe informacje:

http://dzwiekipolnocy.pl

http://www.nck.org.pl

http://bit.ly/DzwiekiPolnocyFB

Dźwięki Północy — koncerty, artyści, zespoły
Dźwięki Północy — Pokaz filmu
Dźwięki Północy — Warsztaty

Zabawy taneczne

13 lipca 2016 r., godz. 19.00

Plac przy Ratuszu Staromiejskim (ul. Korzenna 33/35)

Potańcówka, wstęp wolny

16 lipca 2016 r., godz. 18.00

Cafe Szafa (ul. Podmurze 2)

Noc tańca, wstęp wolny

*****

Okolice Północy

16 lipca 2016 r., godz. 12.00-20.00

Plac przed Centrum Św. Jana (ul. Świętojańska 50)

Jarmark skandynawski

Helene Blum & Harald Haugaard Band

Dźwięki Północy 2016

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.