Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Finisaż wystawy „Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design”

Finisaż wystawy „Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design”

Międzynarodowe Centrum Kultury

Finisaż wystawy

Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design

Międzynarodowe Centrum Kultury

Rynek Główny 25, Kraków

25 marca 2017 roku

Przed nami już ostatni weekend wystawy, a ponieważ w Krakowie trwa właśnie Cracow Fashion Week, warto wykorzystać tę podwójną okazję i wziąć w udział w warsztatach i spotkaniu.

godz. 11.30 Wiosenne porządki w szafie z Cracow Fashion Week w MCK

Zapraszamy całe rodziny. Podczas eco-modowych warsztatów będzie można poddać recyclingowi stare ubrania – jeansy zamienią się w torebki, podkoszulki w dywaniki, swetry w skarpetki i szaliki, a sukienki zmienią się nie do poznania. Można przynieść własne ubrania do kreatywnych działań. Inspirację czerpać będziemy z pokazów mody prezentowanych podczas Cracow Fashion Week. Dla uczestników warsztatów wstęp na wystawę za 5 zł.

Warsztaty są bezpłatne, nie obowiązują zapisy. Informacje: warsztaty@mck.krakow.pl, tel. 12 42 42 860.

godz. 16.00 Fashion-cycling – rozmowa o eco-modzie

Spotkanie z panią Kariną Królak, projektantką eco-biżuterii artystycznej, oraz z panią Magdaleną Kęskiewicz, projektantką mody i wykładowcą w szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Wstęp wolny.

Z katalogu wystawy:

Karina Królak swoją biżuterią promuje ekologię i recykling. Jako tworzywa używa różnego rodzaju odpadów plastikowych, złotek, starych guzików, koralików, kapsli, koronek, sznurków, kolorowych tasiemek itp. Tym niepotrzebnym już materiałom daje drugie życie, tworząc kolczyki, bransoletki, pierścionki, naszyjniki. Metoda łączenia materiałów pozornie do siebie niepasujących – szlachetnych kamieni z resztkami i odpadami, naturalnych materiałów z plastikami – daje niezwykle zaskakujące efekty.

fot. Klaudyna Schubert

zdjęcie: Klaudyna Schubert

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.