Jesteś tutaj: Publicystyka » x. Rafał Trytek » Głos kapłański (nr 30)

Głos kapłański (nr 30)

x. Rafał Trytek ICR

Niech będą pochwaleni Jezus Chrystus i Matka Boża Wniebowzięta Królowa Polski!

Przedziwnie się składa, że dzień tryumfu Najświętszej Maryi Panny, czyli Jej Wniebowzięcie, to jednocześnie dzień jednego z największych tryumfów naszej Ojczyzny. Sierpniowa wiktoria w bitwie o Warszawę A.D. 1920 była możliwa dzięki mobilizacji całego narodu, jego wszystkich warstw społecznych, sił wojennych, a przede wszystkim duchowych. W kluczowym momencie Maryja Niepokalana objawiła się na polu bitwy, wystraszając bolszewików i dodając Polakom odwagi i determinacji. Jeżeli chcemy dzisiaj pokonać wroga, zjednoczmy nasze niewielkie siły w modlitwie, starajmy się podejmować ofiary i wyrzeczenia w tej intencji, ukorzmy się przed Bożym Majestatem, starajmy się o zjednoczenie serc i dusz. Niech umilkną swary i niepotrzebne wojenki.

26 sierpnia ze świętem Matki Boskiej Częstochowskiej przypomina, jaką siłę może mieć jeden klasztor pod przewodnictwem niezłomnego przeora – ojca Augustyna Kordeckiego. Jak niewiele potrzeba, by odmienić losy – zdawałoby się przegranej – wojny! MARYJA jest Królową Polski, ale i Aniołów, których posyła nam do pomocy w tych śmiertelnych zmaganiach. Ona potrafi zesłać w sierpniu śnieg w upalnym Rzymie, by wskazać wybrane miejsce (święto Matki Boskiej Śnieżnej). Uciekajmy się do Jej Niepokalanego Serca bezustannie, a zwłaszcza w chwilach trwogi. Jeśli jesteśmy grzesznikami, to pamiętajmy, że nawet święty Augustyn przed nawróceniem miał konkubinę i dziecko! Modlitwa za nawrócenie grzeszników jest szczególnie pełna zasług. Prośmy Pana Zastępów, by dał nam władców takich jak święty Ludwik Francuski, takich duchownych jak święty proboszcz z Ars i święty Kajetan, takich zakonników jak święta Klara i błogosławiona Bronisława (obrończyni dobrego imienia) oraz takich małżonków jak święty Joachim!

Z kapłańskim błogosławieństwem

x. Rafał J. Trytek ICR

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.