Jesteś tutaj: Publicystyka » x. Rafał Trytek » Głos kapłański (nr 44)

Głos kapłański (nr 44)

x. Rafał Trytek ICR

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Powołani zostaliśmy do istnienia z powodu niezasłużonej Bożej Miłości. Bóg ukochał nas, zanim zaistnieliśmy! Ta uprzedzająca Miłość Boga towarzyszy ludziom przez całą historię. Z jej powodu nasz Ojciec Niebieski posłał swojego Jednorodzonego Syna, by dać nam życie wieczne, czyli niekończące się miłowanie Boga.

Wszyscy święci byli przepełnieni miłością Boga i ludzi, ale niektórzy szczególnie nią żyli, wręcz spalali się z miłości. Do takich wielkich świętych należał św. Franciszek z Asyżu, szczególny miłośnik Męki Pańskiej i Dzieciątka Jezus w żłóbku. Święta Teresa Wielka poświęciła swe życie, by zreformować Karmel; po to życie Bożą Miłością w niej kwitło. Z pomocą świętych: Piotra z Alkantary, Ludwika Bertranda, Franciszka Borgiasza i Jana od Krzyża doprowadziła do reformy życia karmelitów i karmelitanek, ze szczególną intencją doprowadzenia do tryumfu Kościoła nad herezją protestantyzmu.

W październiku świętujemy zwycięstwa chrześcijan nad Turkami pod Lepanto (święto Matki Bożej Różańcowej) i Chocimiem. Prośmy Królową Aniołów i Polski o rozgromienie wrogów katolicyzmu i naszej Ojczyzny.

Z kapłańskim błogosławieństwem

x. Rafał Trytek

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.