Jesteś tutaj: Publicystyka » x. Rafał Trytek » Głos kapłański (nr 46)

Głos kapłański (nr 46)

x. Rafał Trytek ICR

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Wraz z Adwentem zaczynamy nowy rok kościelny, który chcemy przeżyć z Niepokalaną. Jej powierzmy nasze myśli, bo w głowie i sercu zaczyna się wszystko. Sprawdzajmy prawość naszych zamierzeń, czy mamy czyste intencje, czy nie uważamy się za lepszych i nie gardzimy innymi. Bóg jest wszechwiedzący i nie da się oszukać. W oktawie Niepokalanego Poczęcia NMP powierzmy Maryi naszych bliskich i Ojczyznę, by odnowione zostało w nas Jej królestwo.

Potrzebujemy prawdziwych misjonarzy, jak św. Franciszek Ksawery, którzy zaniosą światło wiary w najdalsze zakątki ziemi, ale i takich, którzy wzorem św. Kaspra del Buffalo będą działali „na miejscu”. Wiara upada wszędzie, a mroczna dyktatura Antychrysta wyłania się zza horyzontu. Unia Europejska ze swymi bezbożnymi prawami nie chce upaść, a Ziemia Święta, po której chodził Pan Jezus, broczy krwią. Niech Boskie Dzieciątko Jezus da światu łaskę pokoju.

Życzę Wam błogosławionych świąt Bożego Narodzenia i pokoju serc w nadchodzącym roku 2024.

x. Rafał Trytek ICR

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.