Jesteś tutaj: Publicystyka » x. Rafał Trytek » Głos kapłański (nr 49)

Głos kapłański (nr 49)

x. Rafał Trytek ICR

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Święty czas Wielkiego Postu to ogromna szansa, by uzmysłowić sobie, jak wiele Pan Jezus zapłacił za nasze zbawienie. Całe Jego życie, a szczególnie okres, kiedy działał publicznie, było walką o dusze, o ich zbawienie. Pan Jezus bardzo pragnie naszego uświęcenia poprzez naśladowanie Jego życia. U wielkich świętych to upodobnienie poszło tak daleko, że – jak św. Weronika Giuliani czy św. Gemma Galgani – otrzymali stygmaty. Również św. Józef, a właściwie przede wszystkim On, stawał się z każdym dniem milszy Panu Bogu poprzez pokorne służenie swojemu Królowi Panu Jezusowi i Jego Niepokalanej Matce, a swojej Małżonce.

Inni święci potrafili przez moc apostolskiego słowa nawracać całe miasta i narody, jak chociażby św. Klemens Maria Dworzak, lub dawali innym przykład wiernego służenia Kościołowi i Panu – choćby byli, jak św. Kazimierz, na najwyższych stanowiskach i piastowali najwyższe godności.

Życzę wielu łask w Wielkim Poście i na Wielkanoc.

x. Rafał Trytek

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.