Jesteś tutaj: Publicystyka » x. Rafał Trytek » Głos kapłański (nr 50)

Głos kapłański (nr 50)

x. Rafał Trytek ICR

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Nadszedł radosny czas wielkanocny, który daje okazję do prawdziwej radości, radości świeżej i nieskalanej powierzchownością tego świata.

Oczekujemy zbawienia od Miłosiernego Boga dzięki dobrej spowiedzi i komunii wielkanocnej. Trzeba mieć szczerą chęć zerwania ze złem, a Chrystus dopełni reszty.

Kwiecień to jak zawsze czas obchodów chrztu Polski, który prawdopodobnie miał miejsce 14 kwietnia. Ponieważ w tym roku przypada ta rocznica w niedzielę, mamy okazję licznie zgromadzić się w świątyniach, by dziękować za wszczepienie Ojczyzny w Mistyczne Ciało Chrystusa. 17 kwietnia to święto św. Józefa Patrona Kościoła, okazja, by polecić się św. Józefowi i powierzyć mu Kościół Walczący. Również św. Katarzyna ze Sieny jest dobrą patronką, której warto polecić sprawy naszej religii. 26 kwietnia w święto Matki Bożej Dobrej Rady polecam Waszym modlitwom duszę śp. bp. Dolana – w drugą rocznicę Jego śmierci.

Święty Marku Ewangelisto, módl się za nami!

x. Rafał Trytek ICR

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.