Jesteś tutaj: Publicystyka » x. Rafał Trytek » Liga modlitewna za kapłanów

Liga modlitewna za kapłanów

x. Rafał Trytek ICR

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

Czerwiec sprzyja kontemplacji Miłości Bożej zawartej w Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Kapłan jest szczególnym Jego narzędziem, drogą działania Opatrzności Bożej. Modlitwa za kapłanów jest zatem jednym z najbardziej podstawowych zadań wiernych katolików. Zwłaszcza wtedy, gdy księży brakuje lub w ich pracy piętrzą się niezliczone trudności. Potrzeba wielkiej odwagi i pokory, by pełnić posługę w czasach ogólnego zamętu i szerzenia się otwartego buntu przeciw Bogu, gdy brakuje instytucjonalnego wsparcia dla walki o dusze.

Kapłani, tak jak wszyscy, narażeni są na pokusy, a wiadomo, że upadek księdza jest wymarzonym celem piekła i wszystkich ludzi oddanych sercem złu i mających zmącone przez grzech umysły. Potrzeba nam zatem uciekać się do Matki Bożej Dobrej Rady, świętych kapłanów w Niebie, św. Józefa, św. Jana Chrzciciela i św. Anny o łaski potrzebne księżom do owocnej pracy duszpasterskiej, głębokiego życia wewnętrznego i umiłowania cnót, które są szczególnie ważne w życiu kapłana.

Dar modlitwy i pokuty za kapłanów jest dzisiaj bardziej drogocenny niż kiedykolwiek. Bóg zapłać!

Prośmy św. Marię Goretti o wielkie umiłowanie czystości dla nas wszystkich, św. Tomasza z Akwinu o wielką mądrość, a św. Augustyna o wielkie serce przy odpowiadaniu na wezwania Boże.

x. Rafał Trytek

święto św. Sylweriusza papieża i męczennika

Święta Anna z Najświętszą Maryją Panną, rzeźba z kościoła pw. Świętej Trójcy we Wrocławiu — fot. Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.