Jesteś tutaj: Publicystyka » Inni publicyści » Adam Tomasz Witczak: Plon koncertu

Plon koncertu

Adam Tomasz Witczak

Z pewnym opóźnieniem (ale przecież lepiej późno niż wcale) możemy poinformować naszych czytelników, że koncert, który w czerwcu 2014 roku organizowany był m.in. staraniem członków Organizacji Monarchistów Polskich i pod patronatem Portalu Legitymistycznego, nie rozmył się całkowicie w otchłani niepamięci. Oto bowiem część jego zapisu dźwiękowego wydana została na płycie CD-R, a nawet – co w dzisiejszych czasach jest dość oryginalne – na kasecie.

Mowa o występie gwiazdy tamtego pamiętnego wieczoru, czyli o koncercie węgierskiej grupy Kraschau, niekryjącej swego monarchistycznego i zarazem katolickiego przekazu, wspartego potężnym brzmieniem militarnego industrialu. Nagranie z warszawskiego koncertu wydane zostało jako materiał pt. Fide Lege Rege, nakładem hiszpańskiej wytwórni Gradual Hate, już wcześniej współpracującej z zespołem. Album, jak wspomnieliśmy, został wydany jako MC (30 kopii) i CD-R (50 kopii).

Kopie były nabywane już w przedsprzedaży, trudno więc nam ocenić, czy wciąż są dostępne jakieś egzemplarze, aczkolwiek witryna wytwórni sugeruje, że tak. Zawsze zresztą można mieć nadzieję na obieg wtórny w bliższej lub dalszej przyszłości…

Album zawiera 14 utworów, przy czym części z nich artyści nadali w związku z koncertem w Polsce tytuły wyrażone w naszym języku, niekoniecznie zresztą poprawnie. W każdym razie jakość nagrania jest zaskakująco przyzwoita i na pewno powinna zadowolić miłośników militarno-neoklasycznej estetyki.

Discogs: http://www.discogs.com/Kraschau-Fide-Lege-Rege/master/755646

Gradual Hate: http://www.gradualhate.info/hatemodernworld.html

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.