Jesteś tutaj: Publicystyka » Adrian Nikiel » Recepta na sukces?

Recepta na sukces?

Adrian Nikiel

Przemyślenia po lekturze xiążki pana Ryszarda J. Evansa pt. Trzecia Rzesza u władzy:

1) Przedstawiaj szczegółowo historię społeczną i gospodarczą Trzeciej Rzeszy w latach 1933-1939.

2) Omawiaj kolejne etapy rewolucji narodowosocjalistycznej, nie ukrywając przy tym, że narodowy socjalizm to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju. Prezentuj reżim rewolucyjny jako rządy ludzi z awansu społecznego (w tym „pryszczatych” stawiających na głowie niemieckie szkolnictwo).

3) Na każdej stronie swojej xiążki udowadniaj, że narodowy socjalizm i komunizm to piekielni bliźniacy. Cytuj Adolfa Hitlera, który nie ukrywa inspiracji marxizmem i głosi likwidację podziałów stanowych w społeczeństwie niemieckim. Pokazuj, jak narodowi socjaliści zwalczają reakcję.

4) Mimo wszystko wmawiaj czytelnikom, że narodowy socjalizm ma charakter prawicowy. Twierdź przy tym, że gospodarka pod ścisłym nadzorem państwowym nie jest gospodarką socjalistyczną.

5) Pozwól, aby Twoją xiążkę wydano w języku polskim bez korekty i z setkami (a może nawet tysiącami) błędów językowych, za to ze śladem prac redakcyjnych.

6) Uchodź za autorytet, przyjmij tytuł rycerski od hanowerskich uzurpatorów.

Richard J. Evans, Trzecia Rzesza u władzy, tłum. Mateusz Grzywa, wyd. NapoleonV, Oświęcim 2016, str. 750.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.